Biblické Archeologické Noviny

Biblické archeologické fakty

Zaujímavé informácie o objave Truhly zmluvy

Zaujímavé informácie o objave Truhly zmluvyNie tak dávno navštívil náš priateľ a kolega Tóno Lacika múzeum Rona Wyatta v Tennessee USA, kde sa stretol s najbližšími ľuďmi, ktorí mali priamu účasť na expedíciách a vykopávkach pod Lebečným pahorkom v Jeruzaleme. Stretnutie a rozhovory s tými, ktorí priamo spolupracovali s Ronom na vykopávkach vyústili v zozbieraní faktov o tomto objavenom predmete vrátane aj niektorých zaujímavých informácií, dosiaľ nezverejnených a súvisiacich s dianím okolo objavu truhly zmluvy. Na tomto mieste uverejňujeme zozbierané a vhodne usporiadané informácie Tóna Laciku prostredníctvom textového dokumentu, ktorý si môžete otvoriť a preštudovať.

Zaujímavé informácie o objave Truhly zmluvy

Biblická archeológia umožňuje lepšie porozumieť Biblii a dopĺňa niektoré informácie. Taktiež dáva možnosť dozvedieť sa viac o niektorých veciach, o ktorých Biblia hovorí menej, no potvrdzuje hlavne to, čo je v nej písané. Ježiš ukázal na učeníkov a povedal farizejom: (Luk 19,40) Hovorím vám, že keby títo mlčali, kamene budú hneď volať.

Aj keď je objav Truhly zmluvy zľahka zastretý rúškom tajomstva, určite je to jeden z najveľkolepejších archeologických nálezov v Biblickej histórii.