Biblické Archeologické Noviny

Biblické archeologické fakty

Prechod cez červené more


Video Exodus – hľadanie pravdy o prechode Hebrejcov cez Červené more

Video Exodus – hľadanie pravdy o prechode Hebrejcov cez Červené moreUž niekoľko rokov naspäť sme vás informovali o pripravovanom filme „Exodus Conspiraci“. Pôvodná myšlienka zdokumentovať Exodus Izraelcov (Hebrejcov) zo starého Egypta sa za niekoľko rokov dramaticky rozšírila o množstvo ďalších a významných detailov, ktoré úzko súviseli s touto udalosťou. Podľa informácií Tima Mahoney a Lennarta Mollera, filmových tvorcov a odborníkov, ktorí sa snažia spracovať a sprostredkovať všetky dostupné fakty a poznatky, sa rozsah filmu nesmierne rozrástol a tak vznikla nová myšlienka - postupne odhaľovať fakty o pravdivosti biblického príbehu.

Záhada Exodu

Záhada exodu Napriek náboženskému a kultúrnemu významu tohto starozákonného príbehu, dlho pretrvávajú pochybnosti o jeho autenticite. Skepticizmus archeologickej komunity vyvolal mnohé otázky. Ak sa exodus Izraelcov z Egypta naozaj udial, prečo je o ňom na zemi len tak málo dôkazov?

Utopená Faraónova armáda

Utopená Faraónova armáda Potvrzení skutečné trasy exodu prokázali potápěči, kteří našli v Akabském zálivu pozůstatky kostí a dvoukolových vozů inkrustovaných v korálech.

Jedním z nejdramatičtějších zápisů Božího zásahu do historie je popis exodusu Židů z Egypta.

Ďalšie články...