Biblické Archeologické Noviny

Biblické archeologické fakty

Informácie

Proč tyto www stránky?

Proč tyto www stránky?

Archeologie a biblická historie

K vzniku tohoto článku mě přivedl fakt, že stále mnoho kritických hlasů z řad spoluvěřících občanů mne obviňuje z „Dänikenovství“, snahou se obohatit a že pro křesťanství tato „slátanina“ nemá žádný přínos. Když se slušně oprostím od stále všehovysvětlujících komentářů a obhajob, rád bych zde v krátkosti předložil pár důvodů k zamyšlení nad mou snahou vytvořit tyto stránky.

Několik důležitých informací

tabulka s koordináty biblických archeologických objevů

Kritika Rona Wyatta

Kritici napadli objevy A Rona Wyatta pro různé důvody. Mnozí nemají víru věřit, že Bůh může vykonávat zázraky v těchto posledních dnech. Jiní nevěří, že Ron Wyatt říká pravdu, ačkoli my se nespoléháme jen na jeho slovo a svědectví.

Zemřel Milan Kruliš z Vlašimi

Milan Kruliš z Vlašimi

Oznamujeme všem příznivcům české biblické archeologie, že dne 22.4.2009 tragicky zemřel Milan Kruliš z Vlašimi, ve věku nedožitých 77 let. Jde o jednoho z prvních českých badatelů v této oblasti, který se o problematiku biblické archeologie zajímal intenzivně a také v roce 2004 navštívil Noemovu archu v jihovýchodním Turecku.

Poděkování panu Salovskému z V. Británie

poděkování panu Salovskému

Chci touto cestou poděkovat panu Salovskému z V. Británie za pomoc při práci na těchto objevech. Jeho úsilím je přeložena velká část knih od J. Graye, nadabovány DVD a další pomoc při konzultacích a překladech ze zahraničím. Chtěl bych Vám všem také sdělit, že tento člověk si za svoji obrovskou práci nevyžádal žádnou finanční odměnu, byť jsem mu ji nabízel.

Pár slov autora webu na závěr

pár slov autora webu na závěr

Na závěr bych rád sdělil ještě několik důležitých informací. Noviny i mé cesty vznikly na základě zhlédnutí Grayeových dokumentů a z popudu článků od pana Kruliše ve „Volání uprostřed noci". Stalo se tak v roce 2005 a puzen zvědavostí, zda se vše zakládá na pravdě, jsem se rozhodl některá místa navštívit a po vzoru R. Wyatta a J. Graye a dalších vše ověřit pro český národ, který tyto informace nemá.