Biblické Archeologické Noviny

Biblické archeologické fakty

Novinky

Video – Dokument o skutočnej hore Sinaj

Dátum: .

21.02.2019 – Do sekcie Lokality/Pravá hora Sinaj - sme doplnili nové video o skutočnej hore Sinaj od Ryana Mauro. Na prelome rokov 2018/2019 vytvoril Ryan Mauro - riaditeľ Clarion Intelligence Network novú webovú stránku o hore Sinaj v Saudskej Arábii, kde chce zdokumentovať svoje skúsenosti s prešetrovaním a návštevou miest známych z biblického príbehu. V tomto video dokumente sa zameral na miesta, ktoré sú v blízkosti hory známej v Arábii ako hora Mojžišova.

Zaujímavé informácie o objave Truhly zmluvy

Dátum: .

15.02.2019 – Nie tak dávno navštívil náš priateľ a kolega Tóno Lacika múzeum Rona Wyatta v Tennessee USA, kde sa stretol s najbližšími ľuďmi, ktorí mali priamu účasť na expedíciách a vykopávkach pod Lebečným pahorkom v Jeruzaleme. Stretnutie a rozhovory s tými, ktorí priamo spolupracovali s Ronom na vykopávkach vyústili v zozbieraní faktov o tomto objavenom predmete vrátane aj niektorých zaujímavých informácií, dosiaľ nezverejnených a súvisiacich s dianím okolo objavu truhly zmluvy. V sekcii Lokality/Truhla zmluvy uverejňujeme zozbierané a vhodne usporiadané informácie Tóna Laciku prostredníctvom textového dokumentu, ktorý si môžete otvoriť a preštudovať.

Video - Trasa prechodu Hebrejcov od Červeného mora až po horu Sinaj

Dátum: .

02.02.2019 – Približne pred jedným rokom sme vás zoznámili s Andrewom Jonesom a jeho projektom v Saudskej Arábii, kde sa mu podarilo aj pomocou technológie dronov preskúmať a zdokumentovať trasu prechodu Hebrejcov od Červeného mora až po horu Sinaj. Tieto miesta sme vám priblížili prostredníctvom krátkych videí na jeho stránke https://discoveredsinai.com/videos/. Mnohí nás žiadali otitulkovať, prípadne nadabovať tieto videá. Z tohto dôvodu sme do sekcie Lokality/Pravá hora Sinaj – doplnili video s titulkami o trase Hebrejcov od Červeného mora až po horu Sinaj zo spomínanej stránky, ktoré je mixom tých najhlavnejších videí.

Prekvapivé nálezy o truhle zmluvy – video dokument

Dátum: .

26.04.2018 – Do sekcie Lokality/Truhla zmluvy sme doplnili video dokument – Prekvapivé nálezy o truhle zmluvy od Jonathana Gray - archeológa, priateľa a spolupracovníka Rona Wyatta, ktorý ako jeden z prvých sa podujal získať informácie o objavení truhly zmluvy a overiť ich pravdivosť.

Videa – Od prechodu cez Červené more až po horu Sinaj

Dátum: .

20.03.2018 – Do sekcie Lokality/Pravá hora Sinaj – sme doplnili videa o ceste Hebrejcov od Červeného mora až po horu Sinaj. Andrew Jones je dlhé roky známy svojimi aktivitami spojenými s objavmi Rona Wyatta a ich overovaním. S jeho priateľmi sa mu podarilo dostať na arabskú stranu Červeného mora a pomocou technológie dronov nasnímať miesta putovania Hebrejcov od Červeného mora až po horu Sinaj.

Kniha od Henri Nissena – Objevení Noemovy archy/korábu

Dátum: .

25.02.2018 – V sekcii Lokality je možné si pozrieť a preštudovať text knihy „Objevení Noemovy archy“ od dánskeho žurnalistu Henriho Nisena, ktorému sa podarilo s tímom odborníkov a dostupnou technikou navštíviť miesto neďaleko horstva Arraratu v Turecku a preskúmať terén, o ktorom sa tvrdí, že sa tu nachádzajú pozostatky z Noeho korábu/archy. Kniha nie je len o tejto expedícii a potvrdených artéfaktoch, ale autor v nej zozbieral takmer všetky dostupné vedecké, historické a biblické fakty o tomto objavenom objekte v tvare lodi a zaujímavým a veľmi objektívnym spôsobom predkladá čitateľovi jedinečne usporiadané informácie.

Zaujímavé video s prednáškou Dr. Kima o pravej hore Sinaj v Saudskej Arábii

Dátum: .

24.2.2015 – V sekcii Lokality/Pravá hora Sinaj je možné si pozrieť video prednášku Dr. Kima Sunga Haka z Južnej Kórei, ktorý bol niekoľko rokov osobným lekárom saudsko-arabského princa. Počas svojho pobytu sa zaujímal o výskumy a objavy Rona Wyatta. Niektoré z týchto objavov sa mu podarilo osobne vidieť a preveriť v S. Arábii, v chránenom vojenskom priestore hory Sinaj. V poslednom čase taktiež spolupracuje na novom filme Exodus Conspiracy.

Nové DVD v e-shope

Dátum: .

20.1.2014 – Upozorňujeme záujemcov našich www stránok na nové DVD v e-shope s názvom Truhla zmluvy s českým dabingom o pátraní po truhle zmluvy, v ktorej je 10. Božích prikázaní.

Nové DVD v e-shope

Dátum: .

15.7.2013 – Upozorňujeme záujemcov našich www stránok na nové DVD v e-shope s názvom Exodus odhalený so slovenským dabingom o pátraní po prechode cez Červené more.

Zaujímavý článok - Záhada Exodu

Dátum: .

9.7.2013 – V sekcii - Prechod cez Červené more – sme umiestnili článok Záhada Exodu, prevzatý z časopisu Znamenia dnešnej doby 6/2013“ s priateľským povolením autorov.

Důležitá informace

Dátum: .

Dne 8. 5. 2011 přiletí na moje pozvání do Prahy pan Dr. Salih Bayraktutan. Setkáme se, abychom spolu probrali možnost uskutečnění konference v ČR na podzim tohoto roku. O dalším vývoji budete informováni.

Nová položka v e-shopu

Dátum: .

18.3.2011 – V našem e-shopu nyní můžete nově zakoupit dvouhodinové DVD Exodus objasněn, které navazuje tématicky na cyklus biblické archeologie. Tento dokument v kvalitním provední objasňuje přechod izraelitů přes Rudé moře a souvislosti s tím spojené.